Vypsaná fiXa odhaluje další kousek z nového alba Kvalita

Písní Babička představuje Vypsaná fiXa již druhý videoklip z připravovaného alba Kvalita, které vyjde 3. října na jejich domovském labelu SanPiego Records.

V ten den zároveň proběhne veřejný křest na pražském Střeleckém ostrově. Klip Babička si kapela natočila de facto svépomocí a ukazuje, že kromě hudebního, je jim vrozený i herecký a komediální talent. Navíc je inspirován skutečnými osobami. „Části textu vznikly díky hláškám a taky činům našich úžasných babiček. Jsou to skvělé, moudré a charismatické ženy, které moc dobře vědí, jak funguje svět. Stačilo je jen poslouchat a sledovat a píseň byla na světě,“ říká frontman Márdi. Za kameru se postavil baskytarista skupiny Daniel Oravec alias Mejn, který již v minulosti pro kapelu například nafotil propagační fotografie. „Mejn měl od začátku jasnou představu, jak to celé uchopit, jak to natočit a také co od nás může očekávat za herecké výkony, ale výsledek, myslím, stojí za to,“ dodává ještě Márdi.

První singl z alba Krabička, který vyšel na konci července, zabodoval v rádiových hitparádách, dokonce ho do své hitparády nasadila velice oblíbená polská stanice rádio Trójka . Skupina Vypsaná fiXa oslaví letos dvacet pět let existence vydáním nového studiového alba Kvalita, které bude pokřtěno na pontonu na pražském Střeleckém ostrově 3. října od 17:00. Kapela zde vůbec poprvé přehraje veřejně celé album. Vstupné je zdarma. 7. října pak odstartuje velké koncertní turné nazvané Vypsaná fiXa 25 let tour. Sérii čtrnácti koncertů se otevře v pardubickém legendárním klubu Žlutý pes a vyvrcholí 18. 12. v pražském Foru Karlín. Vstupenky v prodeji na www.ticketstream.cz.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *