Olympic aneb třikrát a dost v Dobrohostově!

Báječný přírodní areál s letním parketem v Dobrohostově poblíž Havlíčkova Brodu v roce 2019 ožije mimořádnou porcí dobré muziky, a to hned třikrát!

Už týden před začátkem astronomického léta, v pátek 14. června si střihnou společný koncert s podtitulem Tohle nebude žádný odpolední čaj! dvě rockové kapely – Bass a Ozzy Osbourne Czech Revival. Dominantním článkem repertoáru Bass jsou hard rockové pecky kapel jako AC/DC, Deep Purple, Iron Maiden aj. Bluesovou a jižanskou repertoárovou odnož reprezentují klasické hity Krausberry, Pumpy a Žlutého psa. Jak napovídá název, repertoár kapely Ozzy Osbourne Czech Revival se zaměřuje na skladby svého idolu. „Jeho songy jsou dostatečně tvrdé a přitom melodické, plné fantastických nápadů“ (z profilu kapely). Začátek ve 21:00 hodin, vstupné v předprodeji nebo na místě do začátku programu jen 100 Kč, poté 150 Kč. Předprodej již na www.smsticket.cz.

Oblíbeným místem poutníků ze širokého okolí je každoročně pouť v Dobrohostově, která se koná vždy v neděli před svátkem svaté Anny u kaple v lese poblíž obce. Sestupování poutníků k lesní studánce s údajně kouzelnou mocí a mše svatá pod širým nebem patří k odkazům předků, které uhájily místo na slunci i ve dvacátém prvém století. Letošní pouť připadá na neděli 21. července a lesní promenádu ozvláštní hudební produkcí (9:00 – 13:30) dechová hudba Rebelka z Havlíčkova Brodu. Pro tradiční páteční před pouťovou zábavu pořadatelé zajistili celovečerní vystoupení rockové kapely Vosa.

Velmi nevšední překvapení pro malou obec se 147 stálými obyvateli připravili pořadatelé festivalu. Hudební festival s nejdelší nepřerušenou historií na Havlíčkobrodsku se letos uskuteční už po čtyřiadvacáté. Fakt, že první čtyři ročníky festivalu proběhly na jiném místě (Knyk) znamená, že jediná brána Stockfestu se pro davy návštěvníků otevře přesně podvacáté. Festival bude opět třídenní a koná se v obvyklém termínu 16.-18. srpna. A hned páteční zahajovací večírek přináší programovou senzaci, legendární Olympic.

Je to neuvěřitelné, ale Olympic hraje s krátkými přestávkami od roku 1963 dodnes. Kapela, která v roce 1968 vydává první československé beatové album tuzemské kapely s názvem Želva, symbolicky o padesát let později přichází s novým albem Trilobit. Extrémně pracovitý Petr Janda přiznává v rozhovoru pro DVTV, že cvičí dvě až tři hodiny denně a se svým vlakem oproti všem očekáváním zastaví krátce v Dobrohostově…

Festivalový víkend nabídne celkem šestnáct kapel, v sobotu mimojiné kapely Abraxas a Morava, tradiční nedělní program velkých dechových hudeb pak nefalšovanou hvězdu žánru, kapelu Mistříňanka ze slováckého Mistřína.

Více informací na webu www.stockfest.cz. Předprodej vstupenek v havlíčkobrodském Tulipánu nebo na portálu www.smsticket.cz. Nejvýhodnější ceny do 30. června 2019. Neváhejte!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *