GOLDEN EYE 2019: S pasem zase na vše!

Druhý ročník koncertního seriálu GOLDEN EYE přiveze do havlíčkobrodského klubu OKO Skinny Molly, Trio Ivana Hlase, Vladimíra Mišíka, Praying  Mantis, Progres 2 a Energit!

Pozoruhodnou novinkou loňské podzimní klubové sezóny na Vysočině byl první ročník seriálu s názvem GOLDEN EYE. Koncertní seriál představil v havlíčkobrodském Oku mj. Supergroup.cz, Michala Prokopa s kapelou Framus 5 či excelentního bubeníka Miloše Meiera. Vysoká návštěvnost všech čtyř koncertů a spokojenost či dokonce nadšení návštěvníků i zúčastněných kapel vyústila v pokračování projektu, který v letošním roce počet koncertů dokonce o polovinu zvýší. Připraven je stejně jako v loňském roce přenosný pas, který je univerzální vstupenkou na všech šest koncertů…

Skinny Molly (USA) si začátkem loňského listopadu podmanili havlíčkobrodský klub! Osmnáct hodin po koncertu v Havlíčkově Brodě vznikl na festivalu Stetson and Bourbon rozhovor s Mike Estesem pro Radio Dixie. Forrest Gump jižanského rocku vypraví mj. o svém působení u Lynyrd Skynyrd… O historicky prvním koncertu Skinny Molly na Vysočině jsme psali i TADY! První koncert série se uskuteční v pátek 20. září. Na celém letošním evropské turné Skinny Molly, které bylo zahájeno 16. srpna koncertem v holandském Deestu, s kapelou vystupuje ex-kytarista Pumpy Pavel Marcel, který nahradil zdravotně indisponovaného Jaye Johnsona. Koncert zahájí ve 20:00 hodin legendární Pumpa. After party obstará skvělý domácí jednadvacetiletý Traffic Jam, zrající jako kvalitní whiskey.

„Když jsme na podzim s manažerkou tria domlouvali koncert v Havlíčkově Brodě, ještě platilo osudově ironické, že Ivan Hlas přišel o hlas. Zdravotní riziko bylo velké, jak přiznává Ivan v nedávném rozhovoru. Dopadlo to ale dobře a jsem strašně rád, že Ivan Hlas s Olinem Nejezchlebou a Norbi Kovácsem na doprovodném koncertu 29. Podzimního knižního veletrhu vystoupí,“ má radost organizátor Petr Kletečka. Před koncertem, který se uskuteční v pátek 11. října, proběhne v 17:00 hodin v KD Ostrov na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod autogramiáda Ivana Hlase. Koncert zahájí ve 20:00 hodin kapela Jada Band. Noc oddělující první a druhý den knižního veletrhu bude dlouhá, na after party se po dlouhé době v Havlíčkově Brodě představí třebíčsko-jihlavská Morava, která v loňském roce vydala album Černobílá.

Připravované studiové album Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám podle jedné z básní Václava Hraběte bude nejspíš událostí, o které se bude hodně mluvit. Křest alba je naplánován na 24. listopadu v pražském Divadle Archa. A o měsíc dříve, v pátek 25. října, se uskuteční koncert ETC v Havlíčkově Brodě… „Nejraději mám kluby, kontakt s publikem je tam přímý, já vidím na diváky, oni vidí na mě,“ říká Vladimír Mišík v nedávno zveřejněném video rozhovoru. Koncert obohatí svým vystoupením Jamie Marshall & The Amplified Acoustic Band.

Praying Mantis (GB) působí na ostrovní scéně od první poloviny sedmdesátých let a přes spíše rockový sound patří do výčtu kapel označovaných zkratkou NWOBHM (Nová vlna britského heavy metalu). Nejvýznamnějším představitelem dobového stylu jsou Iron Maiden. Právě s „mejdny“ Praying Mantis absolvovali v roce 1980 společné čtyřměsíční turné. Zatímco hudební sláva kolegů dosáhla planetárních výšin, popularita Praying Mantis se omezila na britské ostrovy a Japonsko. Diskografie Praying Mantis zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Koncert Praying Mantis v pátek 1. listopadu byl zařazen dodatečně a je bonusem pro hrdé majitele přenosných pasů na podzimní koncertní seriál. Buďte u všeho! Koncert zahájí ve 20:00 hodin jihlavská glam rocková kapela Hairy Groupies.

V létě 2018 nahrála kapela Progres 2 v mikulovském studiu Davida Kollera nové studiové album Tulák po hvězdách. „Pro mě je to příběh o svobodě a touze,“ říká kytarista Pavel Váně. V roce 2016 byl Progres 2 uveden do Beatové síně slávy. A v pátek 8. listopadu vstoupí hlavním vchodem do havlíčkobrodského klubu Oko. Ještě před tím od 20:00 hodin vystoupí Fuga ze Žďáru nad Sázavou.

Závěrečný koncert podzimního seriálu bude patřit excelentním muzikantům, kteří se sešli v obnovené kapele Energit. „A pak přijde třetí období, kdy (muzikant) už vůbec nemusí myslet na ovládání nástroje a kdy už mu tolik nesejde ani na té kráse, ale chce, aby jeho hudba byla pravdivá. Aby jeho duše byla s jeho muzikou v harmonii,“ říká Luboš Andršt v obsáhlém rozhovoru, který nedávno vyšel v Deníku N. Záznam koncertu Luboše Andršta s Energitem si můžete užít TADY. Takhle muzika – to je radost! Koncert bude pokračovat na sále after party s kapelou Bass.

Přenosné pasy v ceně 1.000 Kč i vstupenky na jednotlivé koncerty v jednotné ceně 400 Kč za koncert jsou v prodeji v havlíčkobrodském Tulipánu, v Cafe-art Oko či na portálu www.smsticket.cz.

Kontakt na pořadatele: Petr Kletečka, tel. 602 567 728, e-mail kletecka@thb.cz.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *