Dokument o zázračné planetě přilákal skoro sto diváků

Filmové Oko opět nezklamalo výběrem filmu pro středeční večer. Tentokrát mohli diváci v havlíčkobrodském Klubu OKO zhlédnout velmi dobře hodnocený dokument z produkce BBC Earth Films.

Snímek s názvem Earth: Den na zázračné planetě, je úžasnou ukázkou, čeho všeho je naše planeta schopná. Více než sto členný tým filmařů pracoval 142 dní v 22 zemích světa, aby z toho nakonec vznikl 95. minutový film. Originální čtený dabing Roberta Redforda namluvil do češtiny Ivan Trojan a jeho hlas společně s úchvatnou hudbou dokresluje až neuvěřitelnou dokonalost celého filmu.

Ve středu večer si tak našlo do OKA cestu kolem 80 diváků, kteří se dozvěděli, jak si žijí pandy, proč včely nemají rády déšť a že bez sluníčka není vlastně život. Filmové večery už zde mají pevnou základnu a výběr filmů je opravdu pestrý, takže pokud Vás zrovna nebaví dokumenty, určitě si vyberete něco jiného z velmi pestré nabídky. Seznam filmů najdete přímo na stránkách Filmového Oka a pokud budete mít s volbou filmu problém, zkuste dát na doporučení Jiřího Svobody.

„Rád bych diváky pozval na všechny filmy Filmového Oka. Pokud mám ale vybrat opravdu nějakou lahůdku, tak doporučuji německý kriminální thriller Odnikud s neskutečně silným příběhem, ve kterém hlavní hrdinka bojuje za spravedlnost. Krom toho bych doporučil i hudební dokument o zpěvačce Ewě Farné s názvem Ewa Farná 10: Neznámá známá nebo drama ze sportovního prostředí Borg Vs. McEnroe.“

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *