Dymytry představují hororově-pohádkový track Sedmero krkavců!

Dymytry vypustil svůj třetí a poslední klip z připravovaného EP ,,Sedmero krkavců 2017“, tentokrát se jedná o titulní píseň autorů Jiřího “Dymo“ Urbana, Jana “Gorgyho“ Görgela (hudba) a Jana “Prothea“ Macků (text).

Dymytry vypustil svůj třetí a poslední klip z připravovaného EP ,,Sedmero krkavců 2017“, tentokrát se jedná o titulní píseň autorů Jiřího “Dymo“ Urbana, Jana “Gorgyho“ Görgela (hudba) a Jana “Prothea“ Macků (text).

Dymytry tím nyní i konkrétně, hudebně a vizuálně, avizují na své turné, na které se vydávají již tento měsíc. Po hudební stránce se drží tvrdší linie, jak je vidno i z předchozí sklady Pod vodou.

Tentokrát se Dymytry pustili do pohádkového tématu, které ovšem není možná až tak pohádkové, jak by se podle názvu mohlo zdát. O vzniku textu vypráví frontman Protheus takto:

„Když mi kluci poslali demo, dlouho jsem se s tím pral, nemohl jsem se nějak chytit. Ta písnička je hodně instrumentálně vyzrálá a taky docela složitá. Já pořád nemohl najít ten správný námět a rytmus slov. Věděl jsem, že si ta pecka žádá něco speciálního. K velké radosti manželky jsem se s tím pral i na Boží hod, a nic. Večer jsem si řekl: Pro dnešek na to kašlu – a šel se dívat s rodinou na vánoční pohádku. Dávali zrovna Sedmero krkavců, ale tu starou verzi, a to je neskutečnej mazec, docela horor. No, a najednou cvak, a už ta slova šla sama (smích). Samozřejmě jsem se do toho snažil dostat i druhý rozměr, ona to paní Božena Němcová taky myslela nejen jako pohádku.“

Není tedy divu, že i klip působí poněkud hororově a tajemně. Hned od začátku tušíme, že tady přestává legrace – Protheus hned ze začátku vyjmenovává sedm smrtelných hříchů, které se na obrazovce zjevují napsané ohnivým písmem v latině. Ústřední postavou je dívka-přadlena, o kterou se pokouší zlo – v pohádkové předloze od Boženy Němcové nacházíme postavu Bohdanky, která musí vysvobodit svých sedm bratrů, které matka zaklela v krkavce – musí holýma rukama natrhat kopřivy, z kopřiv uplést nitě, z těch pak utkat plátno a z něho pak šít košile. Nesmí při tom však promluvit, komunikovat může jen gesty. V refrénu Protheus připomíná, že máme sklon k hříchu, nestačíme na to sami („navždy v nás je sedm hříchů člověka, na který nestačí“). Dymytry si k natáčení opět přizvali velmi profesionální tým. O kameru se postaral Cyrill Široký, o režii se podělili s Protheem. Na videoklipu spolupracoval věhlasný kostýmní výtvarník Roman Šolc, točilo se v Divadle Ponec. Klip vznikl v produkci společnosti Hot Dog Media s.r.o.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *