Houpačka 2016 aneb Letní jazzové lelkování

Areál farní zahrady přivítá v sobotu 4. června pátý ročník jazzového festivalu Houpačka. Začátek akce je tradičně stanoven na 14 hodin a 43 minut a návštěvníci se budou mít opravdu na co těšit!

Areál farní zahrady přivítá v sobotu 4. června pátý ročník jazzového festivalu Houpačka. Začátek akce je tradičně stanoven na 14 hodin a 43 minut a návštěvníci se budou mít opravdu na co těšit!

Prvním vystupujícím bude Polenský Big Band, stálice swingové scény po více než 15 let, pod vedením pana Jiřího Šímy. Houpačka žije nejen hudbou, ale i dětmi. Pro ně a pro jejich rodiče jsou připraveny Houpací pohádky v podání nastupujících loutkohereckých es Diany Čičmanové a chvalně proslulého přibyslavského rodáka Dominka Linky. A potom už se s Houpačkou vydáme do světa. V něm je stále častěji a silněji slyšet hlas, nebo lépe řečeno zvuk saxofonu Ondřeje Štveráčka a jeho kvarteta. Jeho výraz je často přirovnáván k Johnu Coltranovi, je to fenomén překračující hranice Čech, je to někdo, koho byste v současné jazzové hudbě rozhodně neměli minout.

Bartosz Dworak Quartet je seskupení velmi mladých a velmi talentovaných hudebníků z Polska. Živá a velmi přitažlivá hudba je jejich signaturou, stejně jako role houslí coby vedoucího nástroje celého bandu. Ověnčeni cenami z hudebních festivalů přivezou na náš festival novou inspiraci. Na konec večera máme připravené temperamentní vystoupení DJ Pocoloco z Cabaretu Manana s latinsko-americkými, jazzovými a R’n’B rytmy, které neodolatelně lákají na parket.

V průběhu celého odpoledne budou na farní zahradě připraveny stánky s dobrým jídlem a pitím, se šperky a výrobky z chráněných dílen. Pro zpříjemnění lelkování budou připraveny výtvarné aktivity, deky, matrace a nafukovací míče a v neposlední řadě relaxační Kneippovy chodníčky. V ceně vstupenky je i vstup na městskou věž s výhledem na areál festivalu i celé okolí města Přibyslav. Více informací naleznete na webu www.houpej.se a na Facebooku.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *