Stock Dobrohostov ve znamení jižanského rocku

Festival STOCK Dobrohostov vstupuje do jedenadvacáté festivalové sezóny. Po ukončení pořádání Rockové Lipnice v předminulém roce se STOCK stal nejdéle pořádaným hudebním festivalem na Havlíčkobrodsku.

Festival STOCK Dobrohostov vstupuje do jedenadvacáté festivalové sezóny. Po ukončení pořádání Rockové Lipnice v předminulém roce se STOCK stal nejdéle pořádaným hudebním festivalem na Havlíčkobrodsku.

Přestože pořadatelé původně počítali s tím, že loňské rozšíření programu na tři dny bude jen mimořádnou oslavou dvaceti let trvání festivalu, velký úspěch pátečního programu s tříhodinovým koncertem ARGEMY je přesvědčil, aby třídenní programové schéma zachovali. Festival se uskuteční v areálu letního parketu v obci Dobrohostov u Havlíčkova Brodu v tradičním srpnovém termínu 12. – 14. srpna 2016. Na koho se můžeme těšit?

Letošní ročník bude oslavou žánru označovaného termínem „jižanský rock“. STOCK DOBROHOSTOV představí dva nejznámější české představitele tohoto svébytného hudebního žánru – kapely ŽLUTÝ PES a PUMPA.

Kapela ŽLUTÝ PES, kterou v roce 1978 založil frontman Ondřej Hejma, má na svém kontě Zlaté desky i Ceny akademie populární hudby Anděl. Nejlepším kouskem Žlutého psa bylo v loňském roce vystoupení před historicky prvním koncertem LYNYRD SKYNYRD v České republice. Živá psí vystoupení jsou vždy zážitkem. Můžeme se těšit na největší hity, které za 38 let působení kapelu proslavily: Indiánská dýmka míru, Zůstaň klidná, Sametová či Modrá je dobrá. Páteční program doplní tři regionální kapely (TRAFFIC JAM, NICE NAVELS, EL´BRKAS). PUMPA se vrací na Vysočinu po mnoha letech. Nejspíš prvním koncertem této kapely v Havlíčkově Brodě bylo její památné vystoupení v roce 1986 na soutěžní přehlídce amatérských rockových skupin v KD Ostrov s názvem Rocková Vysočina. Kapela v čele s dlouholetým leaderem Michalem Němečkem slibuje na sobotní večer pořádný nářez včetně nejznámějšího hitu – Tak tradá… V sobotním programu dále vystoupí regionální kapely EXIT, VIGO, GUFERO, SHOUT THE BLUES BAND, FORTUNA a E.M.I.L.

Nedělní program koncipovaný jako festival dechových hudeb představí skutečnou hvězdu žánru. MISTŘÍŇANKA s kapelníkem Františkem Pavlušem má na kontě mj. první místo na Mistrovství světa dechových hudeb ve Švýcarsku (1990), první místo v soutěži O zlatou křídlovku (1975 jako první moravská kapela) a v diskografii neuvěřitelných 65 položek (vydaných nosičů). V nedělním programu dále vystoupí dechové hudby REBELKA, VYSOČINKA a MALÁ LESANKA. Podrobné informace o programu na webových stránkách festivalu www.stockfest.cz.

Předprodej vstupenek za zvýhodněné ceny na všechny tři festivalové dny bude zahájen v červnu. Předprodejní místa: Městské informační centrum v Havlíčkově Brodě, Vinotéka SONG Jihlava a Městské informační centrum v Humpolci. Bližší informace na festivalovém webu.

Záznam z loňského vystoupení Argemy

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *