Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe přijedou do Havlíčkova Brodu!

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe vystoupí 15. dubna v KD Ostrov! Havlíčkův Brod tak bude jedním ze sedmi měst, které zasáhne společné koncertní turné On Stage!

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe vystoupí 15. dubna v KD Ostrov! Havlíčkův Brod tak bude jedním ze sedmi měst, které zasáhne společné koncertní turné On Stage!

„Nikdy jsem neabsolvovala tour s jinými kapelami, jako vždy jsme i loňské akustické turné odjeli samostatně. Pro mě je to tedy vítaná změna. Jelikož se letos nejvíce soustředím na jubilejní oslavu deseti let kariéry, které oslavím velkým koncertem 11. 11., nebudu v Čechách na mnoha místech k vidění. Toto turné je tedy jednou z mála příležitostí. Těším se na publikum, těším se na srandu v zákulisí s kapelama a na nevšední zážitek,” říká Ewa Farna, čerstvá držitelka (už sedmého!) bronzového Slavíka, která tak pokračuje ve vysokém tempu nastaveném v loňském roce.

Během něj vyjma výše zmíněného turné stihla také odehrát sérii koncertů v Polsku, vystoupit v londýnské Indigo areně nebo na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v házené v Quataru, ve spolupráci s Františkem Segradem natočit píseň pro seriál Vinaři či odstartovat autorský pořad na portálu Playtvak.cz.

Zatímco Ewa v loňském roce strávila většinu času na koncertních pódiích, Support Lesbiens se věnovali především vzniku nového alba, při kterém se velmi úspěšně popasovali s nejednou výzvou. Poprvé ve své historii se vedle tradiční angličtiny pustili také do českých textů a natočili rovnou dvojalbum, jehož druhý disk je sestaven z šesti skladeb v jejich mateřském jazyce. Dále (jako jedna z prvních tuzemských kapel) natočili panoramatický (360°) videoklip k titulní písni K.I.D. a téměř současně vytvořili i videopodobu skladby Skořicová, kterou nahráli společně s Ivou Pazderkovou na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. V nejbližších týdnech chystají Support Lesbiens do rádií vypustit další singl, který zazní i na nadcházejících koncertech.

„Vyjma vystoupení v České televizi a Prahy, kde jsme album K.I.D. vloni pokřtili, jsme novou desku naživo zatím nikde nehráli. O to víc se na tento jarní putovní trojkoncert těšíme,“ netají se nadšením Czenda Urbánek, frontman Support Lesbiens. „V našem koncertní setu ale samozřejmě nebudou chybět ani starší hity jako Cliché, Twice Shy, Let’s Dance, Love Is Nonsense nebo City,“ doplňuje kytarista Hynek Toman.

Stejně jako Ewa Farna se letos opět uzavře do nahrávacího studia i kapela Nebe. Havířovská pětice v čele s frontmanem Petrem Harazinem, který vloni získal cenu OSA pro Nejúspěšnějšího mladého autora v oblasti populární hudby, už stačila své fanoušky na nové album navnadit singlem a videoklipem Pláštěnky, který již figuruje v první dvacítce nejhranějších českých skladeb na rádiích a má tak všechny předpoklady stanout po boku největších hitů Nebe – „Vteřina“, „Padáky“ a „Než se rozední“.

“Na Supportech jsme vyrostli, byli to pro mě vlastně s Charlie Straight dvě české anglicky zpívající kapely, které jsem měl fakt hodně rád. Píseň Cliché byla dokonce jedna z prvních písní, kterou jsme s kapelou hráli, když jsme začínali a neměli dost své vlastní tvorby při prvních vystoupeních,” říká frontman Petr.

A kytarista Štěpán pokračuje: “Ewu Farnou samozřejmě sledujeme od jejích prvopočátků, jelikož je z našeho regionu a cítíme k ní velký respekt, protože si myslíme, že její kariérní přerod z talentované dětské hvězdy do současné respektované interpretky oslovující vyzrálé publikum nebyl vůbec jednoduchý. My v tomhle roce chceme vydat třetí desku, už z ní máme několik písní i klipů hotových, a cítíme, že by nás opět mohla posunout o velký kus dopředu. Na společné turné s oběma kapelami se hrozně těšíme. Věříme, že tři takhle odlišné bandy můžou dohromady zaujmout všechny příchozí, tak jako se nám to povedlo loni s kapelou Jelen.” 

 

Více ZDE!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *