Ina Urbanová natočila duet s Alešem Brichtou

Zpěvačka Ina Urbanová nahrála nové CD, na kterém se vrací do povědomí fanoušků rockové muziky. Jmenovat se bude Tak takhle asi jo a natáčelo se ve studiu Českého národního symfonického orchestru Blue Velvet pod producentskou taktovkou Stanislava Barocha a Tondy Rauera (Harlej).

Zpěvačka Ina Urbanová nahrála nové CD, na kterém se vrací do povědomí fanoušků rockové muziky. Jmenovat se bude Tak takhle asi jo a natáčelo se ve studiu Českého národního symfonického orchestru Blue Velvet pod producentskou taktovkou Stanislava Barocha a Tondy Rauera (Harlej). Na svém facebookovém profilu už před časem Ina slibovala duet s Alešem Brichtou a svůj slib splnila.

„Duet s Alešem jsem slibovala už před časem, jen jsem nevěděla, kterou pecku mu nabídnout. Nakonec to dopadlo tak, že jsem mu poslala demo-nahrávku se zpěvovou linkou, kterou Aleš nejen otextoval, ale navíc mi tu zpěvovou linku od základu změnil, takže vznikla úplně jiná písnička. Navíc se mi podařilo přesvědčit Aleše nazpívat se mnou ještě jednu věc jako duet, takže tam jsou duety dva, plus jeho pěvecký podíl v písničce Atentát na lásku, což je písnička, o které jsem od začátku byla přesvědčená, že ji bude zpívat banda zpěváků sestavená z mých dobrých kámošů. Takže se tam nakonec sešli Aleš Brichta, Vláďa Šafránek (ex-Harlej, Walda Gang), Richard Tesařík (Yo Yo Band), Václav Upír Krejčí, Ivan Vodochodský a Zuzana Stírská (Fine Gospel Time),“ říká Ina.

Kromě dvou duetů s Alešem Brichtou má Ina na CD ještě jeden duet. „Píseň Doteky jsem vydala už na předešlém CD, ale pořád jsem měla dojem, že ta písnička si zaslouží trochu jinou aranž. Původně jsem zamýšlela udělat ji v symfonické aranži. Pak ale dorazil Vláďa Šafránek nazpívat svoje party do Atentátu, tak mě napadlo, jestli by to nebyl super duet. Ve stejné chvíli ke mně přišel kytarista Franta Soldán a řekl mi současně to samé. To pro mě bylo znamení, takže jsme s tím na Šafrdu vyrukovali a on – ačkoli nic netušil a tu písničku vůbec neznal – souhlasil, jak mi vždycky říká: ano, lásko, pro tebe všechno, lásko a po pár posleších pecku nazpíval a bylo to,“ dodává zpěvačka.

Ukázku z CD si můžete poslechnout zde!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *