Startuje anketa Žebřík!

Tradiční anketa Žebřík – Bacardi music awards vstoupila už do svého 23. ročníku. Během dvou měsíců se bude na stránkách Anketazebrik.cz rozhodovat o tom, kteří hudebníci převezmou 13. března toto prestižní ocenění.

Tradiční anketa Žebřík – Bacardi music awards vstoupila už do svého 23. ročníku. Během dvou měsíců se bude na stránkách Anketazebrik.cz rozhodovat o tom, kteří hudebníci převezmou 13. března toto prestižní ocenění.

Dějištěm finálového večera bude areál Depo2015 v centru Plzně. V lednu mohou fanoušci hlasovat na webu www.anketazebrik.cz pro své favority v celkem deseti kategoriích. Ve druhém kole, které potrvá celý únor, se pak utká o přízeň fanoušků pět nominovaných v každé kategorii.

V domácí části ankety lze kromě českých a slovenských interpretů rovněž uvádět zahraniční umělce dlouhodobě působící v České či Slovenské republice. Každoročně se hlasuje v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Totéž rozdělení platí i pro zahraniční sekci. V obou kolech budou všechny hlasy slosovány o hodnotné ceny.

Slavnostní vyhlášení se po čtyřech letech vrátí do centra Plzně. Místem konání bude v pátek 13. března 2015 od 19 hodin areál Depo2015. „Vyhlášení Žebříku bude současně první velkou hudební akcí Depa2015. V Plzni takový kulturní prostor citelně chybí, a tak jsem rád, že jej uvedeme do provozu právě Žebříkem. Při této příležitosti chystáme nejatraktivnější a současně i nejnákladnější finálový večer v celé dvacetileté historii“, prozrazuje ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

V průběhu večera budou oceněni tři nejlepší v každé kategorii. Celkem bude předáno bezmála 30 sošek z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka, včetně prestižního ocenění pro Osobnost Žebříku, kterou loni převzal Miro Žbirka. Moderátorské taktovky této pětihodinové show se opět ujme herecká dvojice Tomáš Hanák – Bára Poláková.

Koncertně se poprvé na finále Žebříku představí Richard Müller – po delší době s kompletní kapelou, složenou z excelentních slovenských hudebníků, a s výběrem svých největších hitů. Půjde o jeden z mála Müllerových koncertů v tomto období, turné totiž chystá až na podzim.

Další atraktivní podívanou bude vystoupení Anety Langerové – ta do Plzně přiveze ceněné album Na Radosti. Dalším aktérem bude Ondřej Brzobohatý, jenž úspěšně debutoval deskou Identity. Zúčastní se i Vypsaná fixa, která tak završí veleúspěšné oslavy dvacátých narozenin. Závěr bude patřit slovenské punkrockové sestavě Inekafe, pro níž bude Žebřík jedinou západočeskou zastávkou na jejím evropském tour.

Druhá scéna bude ve znamení taneční hudby a hiphopu v režii DJs Friky, Maceo a dalších. Následovat bude pověstná after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do ranních hodin.

Více na www.anketazebrik.cz.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *