Rocková Lipnice nabízí 18 hodin živé hudby!

Dvoudenní jedenadvacátý ročník Rockové Lipnice nabídne téměř osmnáct hodin hudby. Tradiční festival se v amfiteátru pod hradem v Lipnici nad Sázavou uskuteční už v pátek a v sobotu 27. a 28. června.

Dvoudenní jedenadvacátý ročník Rockové Lipnice nabídne téměř osmnáct hodin hudby. Tradiční festival se v amfiteátru pod hradem v Lipnici nad Sázavou uskuteční už v pátek a v sobotu 27. a 28. června.

Rocková Lipnice přitom mohla být už dávno minulostí. „Loňský jubilejní 20. ročník měl být poslední, nakonec ale v tradici pokračujeme. Rozhodli jsme se díky návštěvníkům, kteří nám jsou i přes konkurenci dalších festivalů stále věrní. Svůj podíl na tom mají také kapely, které si atmosféru v Lipnici chválí a rádi se sem vrací. Třeba jako Petr Fiala z kapely Mňága a Žďorp,“ připomíná lipnickou stálici zakladatel festivalu Václav Zástěra.

První prázdninový festival bude letos opět dvoudenní a odstartuje úderem páteční devatenácté hodiny vystoupením nu metalové kapely Xenon. Po ní se na pódiu představí rocková partička Nice Navels a crossoverová skupina Rain. Páteční program završí před půlnocí metal v podání Soustrasti.

Sobotní hudební produkce pak odstartuje v pravé poledne. Divákům se představí skupina Acheron, vítěz soutěže Vysočina hledá talent. Potom se na pódiu vystřídá jedna hvězda za druhou – Jelen s Kateřinou Marií Tichou, skupina Nebe, Mňága a Žďorp, Alkehol, Harlej, Eddie Stoilow, UDG a Arakain. Posledním interpretem pak bude Žralok ve zdi.

I když kapely vystoupí na hlavním pódiu, rozhodli se pořadatelé na poslední chvíli, zachovat tradici „pátečního večírku pro nedočkavé“ a tudíž na páteční program je vstup ZDARMA, vstupenky na sobotu pak zakoupíte na místě za 450 Kč. Pro návštěvníky s trvalým bydlištěm v Lipnici nad Sázavou pak po předložení průkazu totožnosti platí cena 290 Kč.

PROGRAM 21. ROCKOVÉ LIPNICE
PÁTEK 27. června
19.00 XENON (Nu metal Poděbrady)
20.15 NICE NAVELS (Rock Světlá nad Sázavou)
21.40 RAIN (Crossover Nové město pod Smrken)
23.00 SOUSTRAST (Metal Core Praha)

SOBOTA 28. června
12.00 ACHERON (vítěz soutěže Vysočina Hledá Talent)
13.00 JELEN+Kateřina Marie Tichá
14.00 NEBE
15.30 MŇÁGA A ŽĎORP
17.00 ALKEHOL
18.30 HARLEJ
20.00 EDDIE STOILOW
21.30 UDG
23.00 ARAKAIN
00.20 Žralok Ve Zdi

Více na www.rockovalipnice.cz.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.