Sázavafest hlásí další novinky!

Organizátoři festivalu Sázavafest představují nově potvrzená jména do hudebního programu i velmi zajímavé události doprovodného programu. Festival se v polovině prázdnin koná ve Světlé nad Sázavou.

Organizátoři festivalu Sázavafest představují nově potvrzená jména do hudebního programu i velmi zajímavé události doprovodného programu. Festival se v polovině prázdnin koná ve Světlé nad Sázavou.

Electro swingový kruh uzavřen

„Letošní Sázavafest bude zčásti o electro swingu, to jsme deklarovali už dříve – zakladatelům tohoto stylu, pařížskému duu BART & BAKER, bude zdatně sekundovat švýcarská vycházející hvězda KLISCHÉE. Nově svou účast potvrdil i známý německý electro swingový DJ LOUIE PRIMA AKA GLOBALUTION a také duo THE PRAGUE SWINGMASTERS, tedy soubor sestávající z nejstaršího českého aktivního DJ, a jeho syna.

Swingový kruh se uzavře vystoupením čerstvě potvrzené legendy žánru v České republice – totiž swingového ansámblu ONDŘEJ HAVELKA AND HIS MELODY MAKERS. Tento v současnosti velmi žádaný soubor pod vedením populárního muzikanta Ondřeje Havelky předvede věrnou ukázku prvotřídních songů ze zlaté éry swingu. Výjimečné těleso české hudební scény, které pravidelně hraje pro vyprodané sály, živě předvede mladším generacím sílu klasického swingu.

Doprovodný program získává další zářezy

Jednou z tradičních tváří Sázavafestu byla vždy česká spisovatelská stálice Michal Viewegh. Ten se na festival po roční pauze a úspěšném boji s vlastním zdravím opět vrátí a nabídne návštěvníkům autorské čtení své nové současné tvorby. Nenechte si jedno ze sporadických veřejných vystoupení tohoto spisovatele ujít!

U autorského čtení zůstaneme i v případě dalšího, dnes již téměř tradičního vystupujícího – Lukáše Pavláska. Už dříve avizoval, že na festivalu vystoupí rovnou dvakrát, čerstvě ovšem rovněž potvrdil třetí bod do svého programu, tentokrát autorské čtení jeho knih. Málokdo to o něm ví – Lukáš totiž píše báječné knížky pro děti. Na Sázavafestu bude předčítat ze dvou, které napsal a sám i ilustroval.

S humorem šetřit nebudou ani vystupující v rámci exhibice slam poetry. Tento žánr, ve kterém básníci během tříminutového limitu improvizují, se už stal v podhoubí českých klubů kultem – ve Světlé nad Sázavou se představí dvojnásobný mistr ČR ve slamu Jakub Foll, mistr ČR Metoděj Constantine, vítězka mezinárodní exhibice v maďarsku Bio Masha a v poslední řadě oblíbený Lojza Kvádr. Kdo by rád viděl, jak takový slam vypadá, ať se neváhá podívat na www.slampoetry.cz a navštíví jednu z mnohých exhibic.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *