Xindl X představí připravovanou desku a zamíří i na Vysočinu!

Jen před pár dny vypustil Xindl X do světa první skladbu z dokončeného alba ČECHÁČEK MADE (vyjde 18. 4.) a jeho Barbínu už téměř 350 000 lidí!

Jen před pár dny vypustil Xindl X do světa první skladbu z dokončeného alba ČECHÁČEK MADE (vyjde 18. 4.) a jeho Barbínu už téměř 350 000 lidí!

Zmiňovaná deska sice vyjde až v polovině března, ale všechny skladby už můžete slyšet živě během jarní šňůry s názvem ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ, které startuje 6. března. Na koncertech samozřejmě nebudou chybět ani další písně z Xindlova pera. Plánované album ČECHÁČEK MADE by mělo být návratem ke Xindlovým písničkářským kořenům, proto se rozhodl písně v předpremiéře představit pouze sám s kytarou jako za svých folkových začátků.

„Být na podiu s kapelou za zády a koncertovat jen sám s kytarou proti sálu plnému lidí, jsou dvě zcela jiné disciplíny, dva zcela rozdílné zážitky. I přesto, že hraní s kapelou je super a nabíjí mne energií, sólové hraní má zase navíc určité kouzlo, co hraní s kapelou nemá. Za těch sedm let, co jsem Xindlem, jsem zatím nepřišel na to, co mne baví víc, a myslím, že fanoušci se na tom také nemohou shodnout. Proto jsem dospěl ke schizofrennímu řešení – na jaře odjedu turné po malých klubech sám s kytarou a představím písně v podobě, v jaké vznikly. Na podzim se chystám nové písně představit s kapelou v podobě z desky na pěti velkých koncertech,“ dodává k jarnímu ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ Xindl X.

Předskokanem české části turné Xindla X bude písničkářský objev Petr Lüftner, který vloni zabodoval svým internetovým hitem „Ty jsi to Ústí“. ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ bude mít celkem šest slovenských zastávek a šestnáct českých. U nás na Vysočině se zpěvák zastaví 12.dubna v Klubu Vagon v Golčově Jeníkově!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *