Hvězdné kapely míří na Rychtář Fest

Letní série kulturních akcí v amfiteátru hlineckého pivovaru pokračuje oblíbeným festivalem Rychtář Fest. Ten každoročně nabízí ty nejlepší hudební kapely z domácí hudební scény.

Letní série kulturních akcí v amfiteátru hlineckého pivovaru pokračuje oblíbeným festivalem Rychtář Fest. Ten každoročně nabízí ty nejlepší hudební kapely z domácí hudební scény. V sobotu 22. června budou do Hlinska lákat tradiční jména jako Tomáš Klus, Mandrage, Vypsaná Fixa, ale také vystoupení Wohnoutů a nebo hard rockové partičky Škwor.

Největší pozornost bude jistě upřena na aktuálního zlatého slavíka Tomáše Kluse, který by se svojí doprovodnou kapelou dal jistě označit za hlavní hvězdu festivalu stejně jako minulý rok. Ovšem tentokráte zahraje v mnohem příjemnějším večerním čase. Jeho poslední počin Racek se stal albem roku, songy Marie, Nina a nebo aktuální Pánu bohu do oken patří k tomu nejlepšímu, co na české hudební scéně v poslední době vzniklo a koncerty vyprodávají ty největší prostory. To už samo o sobě slibuje exkluzivní hudební zážitek.

Z dalších interpretů má nejblíže do Hlinska pardubická Vypsaná Fixa, která na sebe upozornila nejen na hudebních pódiích, ale i v kinematografické tvorbě díky Čtyřem sluncím a úspěšným filmem Václav. Téměř domácí prostředí je jistě vybudí k maximálnímu nasazení a návštěvníci festivalu tak budou moci dát zapravdu těm, kteří označují Fixu za kapelu s nejenergičtějšími koncerty vůbec. Kotel, který při písních jako San Piego, Drogový Večírek nebo 1982 vzniká, se hned tak nevidí.

Příznivci tvrdší hudby si přijdou na svém v závěru festivalu. Po dvou se letech na podium hlineckého pivovaru vrátí hard rocková partička Škwor, která zde odehrála nespočet povedených koncertů. Tentokráte přivezou novinkové album Natvrdo, ale samozřejmě i osvědčené hity jako Sraž nás na kolena nebo Mý slzy neuvidíš.

Brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 22. června otevřou po 13:00, nabitý program začne chvíli poté, tak přijďte včas. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích a v síti ticketstream za 320 Kč. Na místě bude jejich cena 370 Kč. Příjemné koncertní prostředí opět nabídne velkokapacitní stany, mnoho míst k sezení, výčepy s různými druhy piva Rychtář a kvalitní technické zázemí. U amfiteátru bude opět připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků, dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem.

Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě skupiny Kryštof, Harlej, UDG a nebo Tři Sestry. Více informací naleznete na stránkách www.letosrychtarem.cz nebo na facebooku.

PROGRAM LÉTA S RYCHTÁŘEM 2013:

22.06. RYCHTÁŘ FEST (Tomáš Klus, Mandrage, Wohnout, Vypsaná Fixa..)

20.07. HARLEJ + ALKEHOL

16.08. TŘI SESTRY

31.08. KRYŠTOF + UDG + STO ZVÍŘAT

14.09. DEN S RYCHTÁŘEM – oslava 100 let pivovaru

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *