Svět(láá…) fest opět v přípravách

Již 3. ročník hudebního festivalu Svět(láá…) fest otevře své brány 8. června. Už nyní je známo velké množství informací.

Již 3. ročník hudebního festivalu Svět(láá…) fest otevře své brány 8. června. Už nyní je známo velké množství informací.

Festival se bude konat opět na fotbalovém stadionu ve Světlé, kde proběhly i předchozí dva ročníky: „Místo je vyzkoušené a je úspěšné, tak proč ho měnit,“ vysvětluje Petr Domkář, jeden z pořadatelů akce. Podobně to bude i s časem a víkendem, který bude akci určen. „Letos se bude akce konat druhý červnový týden, což bylo i loňský rok,“ pokračuje Domkář.

Loňský festival přilákal velké množství fanoušků a to díky hvězdám, které vystoupily. „Anna K a kapely Citron a Metalinda byly jasnými jedničkami v programu. Ale lidem se také líbily kapely Seven, Morava a Argema,“ vzpomíná Domkář.

Letošní sestava ale bude také stát za to. V line-upu najdeme také hvězdy. „Především Olgu Lounovou a kapelu UDG. To jsou taháky letošního festivalu. Ovšem zapomenout nesmím ani na Harlej a Walda Gang, nebo objevy Slavíku. Kapelu Koblížci. Vystoupí i světelákům již známá kapela Seven.“ začíná vyjmenovávat kapely letošní festivalu Domkář a pokračuje. „Dále můžeme slíbit také kapelu Kern, která bude jistě známá spíše starším ročníkům. A abychom toho neměli málo, vystoupí i několik kapel z blízkého okolí. Těmi jsou Civilní Obrana z Čáslavi. A další dvě z Vysočiny.“

Těmito kapelami jsou kapely El’brkas z Havlíčkova Brodu a Black Dolphins ze Žďáru nad Sázavou. „Tyto dvě kapely si účast na našem festivalu vysloužily díky účasti a výhře v soutěži o nejlepší videoklip Vysočiny, kterou organizoval náš mediální partner Kulturní magazín Zoom.“ popisuje Domkář.

Festival je tedy na dobré cestě k dalšímu dobrému ročníku. Aspoň line-up festivalu tomu napovídá.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *