Black Dolphins: Měli jsme několik začátků

Mladá kapela ze Žďáru nad Sázavou, Black Dolphins, v rozhovoru prozradila vše ze své minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Tato kapela vyhrála v naší soutěži o nejlepší videoklip Zoom Vysočiny 2012 třetí místo. Na otázky odpovídali všichni členové kapely.

Mladá kapela ze Žďáru nad Sázavou, Black Dolphins, v rozhovoru prozradila vše ze své minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Tato kapela vyhrála v naší soutěži o nejlepší videoklip Zoom Vysočiny 2012 třetí místo. Na otázky odpovídali všichni členové kapely.Jak vznikla vaše kapela?

Jarda: U nás je to se vznikem celkem složité. Kapela měla několik začátků. Budeme-li brát v úvahu vznik kapely, jakožto fungujícího celku, byla to velká náhoda. Každý z nás měl rozjetý nějaký projekt, který ho nenaplňoval natolik, kolik by si přál, a tak hledal další alternativy. To nás ve výsledku přivedlo postupně k sobě a dalo dohromady.

Jaký styl muziky hrajete?

Ája: Je velmi těžké určit, specifikovat, nebo dokonce nějak škatulkovat náš hudební styl. Každý z nás je fanouškem jiného žánru, a to ho ovlivňuje v kreativitě. Tak se stane, že každý právě to své dotáhne do kapely jako do celku, kde jiný zase přidá to svoje. Tím je to pro nás vlastně takový experiment. Ale stejně jako v jakémkoli jiném experimentu – buď to funguje, nebo ne. Když ne, hledáme další způsoby cesty jak dosáhnout co nejefektivnějšího celku.

Anett: Ve výsledku si v hudbě každý posluchač najde právě to, co v ní hledá. Někdo nás může řadit do symphonic, někdo dokonce do gothic, ale najde tam i prvky naprosto odlišných stylů, což nás svým způsobem dělá originálními.

Jaké jsou zatím vaše úspěchy?

Mirek: Naše úspěchy jsou zatím malé. Prakticky máme zatím jen jeden, třetí místo v soutěži o nejlepší videoklip na Vysočině. Bojovali jsme se skvělými kapelami, jako třeba El’Brkas nebo Defragment, proto nás třetí místo zaskočilo, vůbec jsme nečekali, že se umístíme až takhle vysoko. Chtěli bychom ještě jednou poděkovat všem lidem, co pro nás hlasovali, a magazinu Zoom za uspořádání takové soutěže. Byla to pro nás dobrá příležitost zjistit, jak na tom jsme. Samozřejmě se budeme snažit, aby těch úspěchů bylo co nejvíc.

Jaká je sestava kapely?

Honza: Záleží na tom, v jakém měřítku se to hodnotí. Podle někoho je to sestava dostačující, podle někoho malá. My jsme takto naprosto spokojeni. Je nás šest: klávesistka Anett Krčálová, zpěvačka Ája Sobotková, baskytarista Vláďa Švastal, kytaristi Mirek Lavický a Jarda Konečný a já, Honza Šabart, hraji na bubny.

Jaké máte plány do budoucna?

Vláďa: Plánů je spousta. Momentálně pracujeme na novém materiálu, který by se snad mohl dostat na naše první CD, ale také abychom zaujali posluchače na živých vystoupeních, které už máme v jednání na rok 2013. Zároveň je v plánu natáčení nového videoklipu. Máme před sebou spoustu práce, nechceme to uspěchat, ale zároveň taky ne nechat usnout na vavřínech.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *