Xindl X dorazí s novou deskou do Golčova Jeníkova!

Už v sobotu 12. dubna vystoupí v Klubu Vagon v Golčově Jeníkově zpěvák Xindl X, který je na jarní části svého turné.

Už v sobotu 12. dubna vystoupí v Klubu Vagon v Golčově Jeníkově zpěvák Xindl X, který je na jarní části svého turné.

Xindl X se rozhodl ke kroku, který v Čechách ještě nikdo neudělal. Protože vystupuje nejen se svou kapelou, ale i jako sólový písničkář s kytarou, rozhodl se celé nové album vydat v obou těchto polohách. Na desce Čecháček Made najdete tedy kromě CD nahraného s kapelou i bonusový disk s podtitulem Unpluggiát, kde jsou tytéž písně pouze za doprovodu kytary.

Tomuto záměru je přizpůsobená i jarní část koncertní šňůry ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ! Xindla X můžete vidět jako písničkáře s kytarou, zatímco na podzim jsou naplánovány tři velké koncerty s kapelou a hosty v Praze, Brně a Bratislavě, kde pokřtí zmiňované novinkové CD.

Ondřej Ládek alias Xindl X k desce dodává: „Vzhledem k tomu, že moje písně nejvíce fungují naživo, chtěl jsem tu energii živého hraní dostat na desku. Proto jsou písně nahrané tak, jak je budeme s kapelou hrát i na koncertech. Žádné samply, žádné syntezátory. Jen akustická kytara, piano, basa a bicí. Jen několik písní jsme ozdobili smyčcovým triem nebo dechovým kvartetem. Na desce si se mnou taky zazpívaly Olga Königová z kapely Ille a slovenská písničkářka Mirka Miškechová. Dali jsme si za cíl udělat desku natočenou jen na akustické nástroje, ale přesto znějící moderně. Prostě tak, jak by měla znít písničkářská deska ve 21. století.“

Koncert Xindla X začíná v Klubu Vagon v Jolčově Jeníkově ve 21 hodin a o lístky ZDARMA můžete soutěžit na našem Facebooku!

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *