Vypsaná fixa na jaře vystoupí dvakrát na Vysočině

V Novém Městě na Moravě a v Havlíčkově Brodě vystoupí společně se skupinou Mňága a Žďorp známá česká kapela Vypsaná fixa.

V Novém Městě na Moravě a v Havlíčkově Brodě vystoupí společně se skupinou Mňága a Žďorp známá česká kapela Vypsaná fixa. „Stačí spolu vydržet,“ prohašují členové kapely Vypsaná fixa a jede dvě turné najednou během jara. Koncerty 22. března v Novém Městě na Moravě a 12. dubna v Havlíčkově Brodě proběhnou v rámci společného Tugerd Tůr se skupinou Mňága a Žďorp.

Zpěvák Mardi z Vyspané fixy popsal, jak k nápadu společného turné vůbec došlo. „Doufáme, že to zvládneme dobře, protože jak první turné s Wohnouty, tak to druhé s Mňágou, bude zajímavé. Obě dvě kapely patří mezi naše kamarády. To, že bychom spolu mohli vyrazit na společný akce, nás napadlo na koncertu v Londýně, kde jsme hráli s jednou slovenskou kapelou. Nějak se nám nedařilo s touhle partou komunikovat a tak jsme si druhý den ráno u snídaně říkali -„to Wohnouty nebo s Mňágou by to bylo jiné“ – no a někdo nadhodil: „Mohli bychom zase udělat pár společných koncertů“.

Všechno pak odstartoval pražský koncert s Mňágou v pivovaru Staropramen, kde jsme hráli jejich písně, oni naše. Nakonec jsme hráli všichni dohromady. Bylo to velice osvěžující a vtipné.“ Dále Mardi popsal i to, jak vznikl název turné. „Seděli jsme v dodávce a naše manažerka Dydla na nás pořád tlačila, že se už musí vymyslet název celého turné. Náš baskytarista nadhodil název Tlustej Tony tour. Všichni jsme brečeli smíchem, jenom Dydle se to moc nelíbilo. Sama vymyslela jiný název a pak ještě ke všemu navrhla Mňága – nezávisle na Dydle – úplně stejný název! Bylo jasné, že tlustej Tony praskl jako mýdlová bublina nad hrncem. Ale stejně ho Mejn nakonec propašoval na plakát. Kdo hledá – najde.“

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *