Pokoutní festival bude nabitý oceněnými hudebníky! | Kulturní magazín Zoom

Kulturní magazín Zoom

Pokoutní festival bude nabitý oceněnými hudebníky!

V sobotu 15. srpna od 15 hodin rozezní Kouty u Ledče nad Sázavou Pokoutní festival 2015. Už šestého ročníku multižánrového hudebního festivalu, který vystupuje z řady letních akcí především nekomerčním výběrem kvalitních kapel a pověstí rodinné akce, nabídne nabušený program!

V něm nalezneme hned několik držitelů prestižního ocenění Anděl nebo úspěšné účastníky kvalitních soutěží kapel. Tradičně dostávají prostor jak mladé kapely, tak osvědčení hudebníci spjatí s místním krajem. Kromě hlavního pódia bude znovu připravena klidnější scéna „na Dvorku“ a „elektro stage“ od Fakeerů. Protože součástí filosofie festivalu je i nadále uchovat pověst rodinné akce, může se akce zúčastnit celá rodina včetně dětí, pro které je připraven zajímavý doprovodný program.

Na co do Koutů zajet? Co třeba na hvězdu české alternativní scény, kapelu Poletíme?, která dle recenzí vydala jednu z nejzajímavějších desek loňského roku, Turbošanson? Nebo Zdeňka Bínu, uznávaného kytaristu, známého svým působením v bývalé, Anděly oceněné skupiny -123minut. Představí se také kapela Doctor Victor, která na sebe strhla pozornost druhým místem v soutěži Global Battle of Bands v roce 2014 v Thajsku a následným tour se slavnou kapelou Lucie, kde vystoupili jako jediná předkapela!

Zajímavostí je určitě také kapela Ting, mezinárodní (USA/CZ/MEX) banda, která se pyšní cenou Anděl za nejlepší album ("Man vs Wild", 2013) v kategorii Ska & Reggae. Výčet oceněných kapel doplní Fourth Face, kteří mají na svém kontě nominaci na Anděla v kategorii Hard and Heavy. V line-upu se dále objeví ledečská ULTIMA, mimochodem vítěz v soutěži Skutečná liga 2014. Nemůže chybět multischopnostní lidový umělec Slávek Brabec, dále místní stálice skupina KOCZKOPES nebo havlíčkobrodská hip hopová banda Memento Mori a další zajímaví hosté.

Více informací najdete na festivalovém webu www.pokoutnifestival.cz, případně na Facebooku.